„Pamario restauratorius“ tvarkys Klaipėdos Jono kalnelį ir jo prieigas

2018-03-13

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pasirašė beveik 2,22 mln. eurų vertės sutartį su bendrove „Pamario restauratorius“ dėl Jono kalnelio ir jo prieigų sutvarkymo darbų, nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje.

Konkurse taip pat dalyvavo bendrovė „Genra“, darbus siūliusi atlikti už 2,29 mln. eurų, bei įmonė „Konsolė“, kurios pasiūlymo vertė siekė 2,65 mln. eurų.

Nurodoma, kad konkurso laimėtojas pasirinktas pagal mažiausios kainos kriterijų.

Skelbime rašoma, jog rekonstruojant Jono kalnelį ir jo prieigas, rangovas turės pašalinti dalį medžių ir krūmų, įrengti naujus želdynus, naujus kelius, stovėjimo aikšteles, pėsčiųjų takus.

Vietos žiniasklaidoje skelbta, kad rekonstruojant Jono kalnelį numatyta įrengti viešąją erdvę ir restauruoti atkuriant Gelderno ir Kurmarko bastionų, Rytinės kurtinos ir Senojo ravelino pylimus. Teritorijoje planuojama suformuoti terasas, įrengti mažųjų laivelių prieplauką, fontaną, vaikų žaidimų aikšteles, nutiesti pėsčiųjų bei dviračių takus, atnaujinti apšvietimą, sutvarkyti tiltelius.

Antrojo etapo darbų metu numatoma pastatyti naują tiltą į Senąjį raveliną, restauruoti poternas, suremontuoti II pasaulinio karo slėptuvę bei sumontuoti pontonines prieplaukas.

Savivaldybė skelbė projektą planuojanti įgyvendinti per trejus metus. „Pamario restauratorius“ taip pat atlieka Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso atkūrimą.

Jono kalnelio kompleksas yra senųjų miesto įtvirtinimų dalis.